Yaşam

Altın Koza’da gösterilecek ‘Kuru Otlar Üzerine’ filminin bilet gelirleri İhiyaç Haritası’na bağışlanacak.

Tüm etkinliklerin ve gösterimlerin ücretsiz olduğu Uluslararası Adana Altın Koza Sinema Festivali, bu yıl 6 Şubat’taki depremden etkilenen bölgelere yardım amacıyla ‘İhtiyaç Haritası’ işbirliği yaptı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak olan “Kuru Otlar Üstüne” filminin bilet satışından elde edilecek gelir, ‘İhtiyaç Haritası’na aktarılacak. Afet bölgesinde İhtiyaç Haritası ile oluşturulan Hatay Toplum Merkezi başta olmak üzere farklı konteyner kent ve bölgelerde çocuklar ve gençler için kalıcı yerler oluşturularak çeşitli eğitim ve etkinlikler düzenlenecek.

Festival, İhtiyaç Haritası’nı temel alarak proje aracılığıyla başta depremden etkilenen çocuk ve gençlerin psikososyal, bilişsel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

76. Cannes Sinema Festivali’nde sinemadaki performansıyla Merve Dizdar’a ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandıran ‘Kuru Otlar Üste’, Türkiye’de ilk kez Altın Koza’da sinemaseverlerle buluşacak.

Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra başrol oyuncuları Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici’nin katılımıyla 22 Eylül Cuma günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek Türkiye galasının biletleri Mobilet üzerinden satışa sunulacak.

ugurludag-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu