Haber

Kylian Mbappe’nin canlı yayında Acun Ilıcalı’ya söylediklerini dünya konuşuyor: Büyük jest

Futbol dünyası, deprem felaketinin yaralarını sarmak için “Omuz Omuza” verdi. Türk futbolunun merkeze geldiği yardım gecesine dünyaca ünlü futbolcu Kylian Mbappe de katıldı. Fransız yıldızın Türkiye’ye destek açıklaması yabancı basında geniş yer buldu.

DÜNYA BASIN MANŞETLERİ

Kylian Mbappe’nin tarihi gecede yayına katılması dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Onze Mondial, “Mbappe’den Türkiye’ye süper jest” manşetini attı. Daily Sport France ise “Türk televizyonunda yayınlanan yardım programına katılan Mbappe, depremden etkilenenlere takviye kuvvet verdi.” ifadelerini kullandı.

“ACUN ILICALI TÜRKİYE’DEN GOL GİTMEMESİNİ İSTEDİ”

La Voix de Nord’un haberinde, “Kylian Mbappe, Türkiye’deki depremzedelere yardım etmek için her yolu kullanacağını açıkladı.” söylendi. Blasting News France’da Acun Ilıcalı ile Mbappe’nin diyaloğu yer alırken, “Mbappe’den katıldığı yardım programında Türkiye’ye gol atmaması istendi. Mbappe de gülümseyerek ve parmaklarını kaldırarak bu talebi onayladı.” kelimeler kullanıldı.

TÜRKİYE PAYLAŞTI

Kylian Mbappe, canlı yayının ardından sosyal medya hesabından Türkiye için bir paylaşım yaptı. Fransız yıldızın paylaşımı kısa sürede binlerce etkileşim aldı.

MBAPPE NE DEMİŞTİ?

Mbappe, canlı yayında yaptığı açıklamada, “Bu programın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye’de büyük bir trajedi. Çok büyük acılar yaşandı. Türkiye’nin yaşadıklarını gerçekten iddia edemem. Dünya futbol camiası yaşayacaktır.” toplanın ve Türkiye’ye verin.

Bu yardım benim için önemli. Alışılmadık bir görev. Umarım Türkiye için her şey çok daha güzel olur. Fransızca konuşmayı tercih ederim. Bu büyük bir trajedi. Hayal gücümüzün ötesinde büyük bir olaydı. Türkiye’nin neler yaşadığını hayal bile edemiyorum. Bu projenin bir modülü olmaktan gurur duyuyorum. Her şeyden önce insanların, çocukların hayalleri elbette çok değerlidir. Sahip olduğum tüm kaynakları onlar için kullanacağım. Saha dışında yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. Birçok çocuğun gülümsemesini geri getirebileceğimizi düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu